Bartomeu: Bardzo dziękujemy, najlepszy kapitanie w historii FC Barcelony

Na konferencji pożegnania Puyola głos zabrał również prezydent FC Barcelony , Josep Maria Bartomeu.

Fizyczna i techniczna jakość Carlesa sprawia, że jest on punktem odniesienia dla wszystkich dzieci, które stąpają po murawie w La Masíi. Jest wierny i szanowany. W ciągu jedenastu lat dwa razy wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata, trzy razy Ligę Mistrzów, zdobył sześć mistrzowskich tytułów La Liga, dwa Puchary Króla, dwa Superpuchary Europy i sześć Superpucharów Hiszpanii. Z reprezentacją został mistrzem świata, mistrzem Europy, a także zdobył złoto na igrzyskach olimpijskich w Sydney.

New York Time opracował artykuł na temat Puyola, opisując go jako człowieka z autorytetem, zdolnego do poświęceń. Był najlepszym kapitanem w historii klubu i postanowił opuścić go na znak swojego zaangażowania, mimo że miał jeszcze ważny kontrakt. Jest tylko jedno słowo, które możemy powiedzieć. Dziękujemy, bardzo dziękujemy: jesteś wzorem dla kolejnych pokoleń. Dziś jesteśmy tutaj, ale Camp Nou także odda ci hołd przed zakończeniem sezonu, bo na to zasłużyłeś. Mamy przed sobą wielkie wyzwanie: walczymy o Ligę. Ale mówię wam, że i tak będziecie najlepszymi piłkarzami świata. Twój wpływ będzie trwał i mam nadzieję, że pozostanie z nami na wiele lat. Bardzo dziękujęmy.