Barcelona gotowa jest zapłacic za Benatię 30-35 mln

Jak poinformowała La Gazzetta dello Sport, Blaugrana jest w stanie zapłacić za Marokańczyka 30-35 milionów Euro.

Włoski dziennik donosi również że oprócz tej kwoty Duma Katalonii musiałaby zapłacić zawodnikowi 4 lub 5 milionów euro rocznie za pięcioletni kontrakt. Obrońca Romy zarabia aktualnie 1,2 mln rocznie plus zmienne w sumie to 1,8 mln. Agent jednak domaga się podwyżki, i chce by Roma zapłaciła mu 2,7 mln.

Ofertę Barcelony trudno jest odrzucić. We Włoszech twierdzi się już, że niedzielny mecz z Genoą był ostatnim spotkaniem Marokańczyka w zespole Romy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że Barça nie jest jedynym klubem zainteresowanym Benatią. W kolejce ustawiły się też Chelsea, Manchester City i Bayern Monachium. Drużyna z Londynu rzekomo chce wymienić Romelu Lukaku na marokańskiego stopera.