100 bramek w tym sezonie ligowym. Statystyki

Wczorajsza bramka Alexisa Sancheza na Camp Nou dała Barcelonie 3 raz z rzędu 100 goli w sezonie ligowym 2013/2014.

Rok temu Duma Katalonii ustanowiła rekord zdobywając 115 goli, a dwa lata temu zakończyła sezon 114 golami. Królem Strzelców Barcy stał się argentyński gracz Lionel Messi strzelająć 28 goli. Za nim uplusował się Alexis z 19 bramkami a zaraz za Alexisem stoi Pedro z 15 golami.
Gole trzech zawodników trafiło do dziesiątki strzelców La Liga. Ciekawostka jest że dla Hiszpana i Chilijczyka to najlepsze wyniki dotychczasowej karierze na Camp Nou. Licząc razem 14 piłkarzy zdobywało bramki. Czwarte miejsce zajmuje Neymar z 9 bramkami. Cesc sezon zakończył z 8 golami dla La Liga. Szóste miejsce zdobywa Xavi (4 bramki)
Bilans bramek strzelonych w pierwszych i drugich połowach prezentuje się niemal identycznie (51:49) na korzyść 2 części meczów.
Najwięcej bramek wpadło w meczach przeciwko Levante i Osasuną (7:0).
W sześciu meczach Blaugrana nie potrafiła znależć drogi do bramki. Z Osasuną (0:0), Athletikiem Bilbao (1:0), Atlético Madryt (0:0), Valladolid (1:0), Granadzie (1:0) i Elche (0:0)

Strzelcy bramek w lidze 2013/2014
28 Messi
19 Alexis