Ostatnia konferencja Puyola

Po oficjalnym przemówieniu Josepa Maria Bartomeu, Andoniego Zubizarrety i Carlesa Puyola, odbyła się konferencja prasowa kapitana.

Gdzie się widzi teraz:„Jednym z projektów jest odzyskanie pełnej sprawności kolana. Aby to zrobić, będę musiał dać mu odpocząć. W najbliższych tygodniach muszę zastanowić się nad wieloma sprawami. Musimy porozmawiać z moją partnerką. Oczywiście, klub ze mną rozmawiał. Nie sądzę, że będę teraz trenował. Zamiarem jest bycie w innych strefach klubu”.

Przekaz:„Powiedziałbym dzieciom, żeby codziennie czerpali z tego radość, że są uprzywilejowani. Gra na Camp Nou to coś największego. Mój ojciec powiedział mi, że jeśli mnie wyrzucą, niech nie będzie to spowodowane tym, że nie dawałem z siebie wszystkiego. Niech walczą do końca. Dałem wszystko Barcelonie i futbolowi”.

Koniec kariery?:„Boli mnie to, że nie mogę pomagać drużynie na boisku. To właśnie tam chciałbym być. Jeśli nie mogłem robić tego tutaj, ciężko będzie mi to robić w innym miejscu. Chciałbym, żeby kolano wróciło do zdrowia, abym mógł uprawiać sport. Wyjaśnię mojej córce, że miałem możliwość cieszyć się marzeniem milionów dzieci. Chciałbym dalej być związany z klubem, choć nigdy jako trener”.

Wrażenie:„Większe wrażenie robi wkroczenie na Camp Nou i zobaczenie kibiców. To niewiarygodne, ale może cię także zablokować”.

Pamiętny moment jako piłkarz:„Kiedy Abidal podniósł puchar za Ligę Mistrzów, ze względu na to wszystko, co to znaczyło. Zasłużył na to bardziej niż ktokolwiek”.

La Liga:„Mam nadzieję, że ją wygramy. Tym czego jestem pewny jest to, że wszyscy damy z siebie wszystko. Mamy powody do walki. Chciałbym móc wygrać ligę dla trenera i dlatego, by zadedykować ją Tito Vilanovie. Wyniki nie były tak dobre jak liczyliśmy, ale mamy szanse.Nie zagram z Atlético. Trenerzy wiedzą, że gramy o tytuł i nie zasiądę nawet na ławce”.

Przemowa przed Atlético:„Nie sądzę, że trzeba wygłaszać przemowę. Jeśli będziemy razem, możemy to osiągnąć”.

Zmiana w szatni:„Jest wielupiłkarzy, którzy są przygotowani, mają doświadczenie… Xavi, Iniesta… Opaska kapitańska zostaje w dobrych rękach”.

Valdés:„Nie kończy się dla niego cykl. To co mu się przydarzyło w najlepszym momencie jest smutne. To wielki przyjaciel i musimy to rozumieć. Musimy to szanować. To najlepszy bramkarz świata”.

Luis Enrique:„Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, ma mocny charakter i prosi, aby dać z siebie wszystko. Ale nie wiem nic więcej, ponieważ nigdy z nim nie pracowałem”.

Martino: „Zawsze był u mojego boku i to się docenia, kiedy było źle. Bycie trenerem Barçy nie jest łatwe: trzeba wygrywać, a ponadto grać dobrze. Sezon był bardzo nieregularny i wierzę, że to się skończy”.

Van Gaal: „Jest bardzo dobry pod względem taktycznym, dużo wymaga i zawsze daje ci szansę”.

Katar:„Rozmawiałem z Raúlem wiele razy, ale nie o tym. Moje kolano nie odpowiada. Nie chcę nikogo oszukiwać. Samego siebie też nie”.

Bycie częścią historii klubu:„Nie tylko ja jestem częścią historii. Wszyscy jesteśmy”.

Praca w sekcjach młodzieżowych:„To pomysł, który zawsze miałem. Zobaczymy, co stanie się w przyszłości”.

Wspomnienia:„Tym, co zachowuję są otrzymane wartości. Pocałowanie opaski na Bernabéu było marzeniem, ale zostaję z wartościami nauczonymi w Barcelonie”.